Црни Овци BlackSheep 5.8 G антена QAV RP SMA Детелина 3 Сечилото предавателот печурки антена за FPV РК Quadcopter

Црни Овци BlackSheep 5.8 G антена QAV RP SMA Детелина 3 Сечилото предавателот печурки антена за FPV РК Quadcopter

DEN 456.00

Обновено

Достапно за вашата нарачка

Видео Антенски Системи ДОО (IBcrazy) и Тим-Black Sheep доаѓаат заедно за да се ре-измисли како модерна 5. По многу тест летови и голема повратни информации од нашите пилоти, решивме да се користи двојно-јакна тешки Полу-Цврсти кабел и калај е оближена со конектори.
Во нашата потрага за најчистите видео сигнал и најдобрите опсег е можно, имаме залог начин надвор од традиционалните свиткана lobes на Cloverleaf дизајни и инвестираат значително време и напор во пронаоѓањето на најдобри антена дизајни позната на човекот, и менување нив специјално за FPV употреба.8 GHz антена технологија.3 во
Конектор : RP-SMA (внатрешно дупка), адаптер за SMA вклучени
Конектор : SMA (внатрешната игла), адаптер за RP-SMA вклучени
ПАКЕТ СОДРЖИНА :
1 x Триумф антена.8 кружни поларизирана антената треба да изгледаат и се врши.26 dbic
Axial Сооднос : 0.
По долгогодишно дизајн и тестирање, ние се фокусирани на изработка на сигурни Триумфот беше доволно издржливи за да се земе дури и најтешките на злоупотреба. За заштита создадовме специјална пена-пополнети и ултразвучно заварени куќиште за да се обезбеди антена од влезни дрвја или други предмети : )
КАРАКТЕРИСТИКИ :
Произведени и тестирани за да највисоките стандарди
Се најдобри во класата опсег и квалитет на сигнал
Екстра компактен и ниска тежина
Ултразвучно заварени и пена исполнет маска за крајна несреќа-заштита
Двоен-јакна полу-цврсти кабел за тешки отпорност
ТЕХНИЧКИ СПЕЦИФИКАЦИИ :
Фреквентен опсег : 5500-6000 MHz
Стекнат : 1.

боја: злато игла, сребрена дупка
Употреба: Возила & Remote Control Играчки
За Возило Тип: Хеликоптери
Бренд Име: leaco
Четири тркала Атрибути: Монтажа
РК Делови и Accs: Антени
Алатка Материјали: Собранието Категорија
Број На Модел На: ANTE0011
Технички параметри: Вредност 2
Материјал: Композитен Материјал
Надградба На Делови/Додатоци: Антена
Далечински Управувач Периферни Уреди/Уреди: Антена

Најдобри предлози во категоријата

Dualsky XM9010HD-13 140KV земјоделски заштита логистика антенски камера летало мулти-роторот диск мотор Обновено
Dualsky XM9010HD-13 140KV земјоделски заштита логистика антенски камера летало мулти-роторот диск мотор

Dualsky XM9010 HD13 140 KV земјоделски заштита логистика антенски камера летало мултироторот диск мотор​Dualsky XM9010 H

DEN 10943.52
Mato 1/16 HengLong M41A3 U. S. Патнику Булдог РК Резервоарот Метал Песни MT005S Обновено
Mato 1/16 HengLong M41A3 U. S. Патнику Булдог РК Резервоарот Метал Песни MT005S

Mato 1 / 16 Heng Long M41 A3 U S Патнику Булдог РК Резервоарот Метал Песни MT005 S Мојот драг пријател , имам сите додатоц

DEN 504.00
OFNA/HOBAO ТРКИ 1/8 ХИПЕР 8SC 89801 8Sc 7075 Cnc Стипса Пред Шок Кула рк делови Обновено
OFNA/HOBAO ТРКИ 1/8 ХИПЕР 8SC 89801 8Sc 7075 Cnc Стипса Пред Шок Кула рк делови

Ние сме голем бизнис компанија, професионален производ тим.Ако ви треба голем број на производи, или тре

DEN 1583.52
1Set Легура на Алуминиум Axial Ax10 Ax30505/Ax30504 DIY Upgarde Шасија Рамка За 1/10 Рк Автомобил Скала Рок Роботот N10211 Hopup Делови Обновено Попусти
НОВИ Алуминиумски CNC Волан Плоча Поставена for1/5 HPI Baja 5B СВ 5T 5SC Rovan Кралот Мотор Обновено
НОВИ Алуминиумски CNC Волан Плоча Поставена for1/5 HPI Baja 5B СВ 5T 5SC Rovan Кралот Мотор

Обработка на време е повеќе од 7 дена,што значи дека стоката се предпродажба,откако во парк,ќе организир

DEN 1151.52
Бесплатни shippign V913 главниот мотор за WL v913 rc хеликоптер резервен дел v913 дел Обновено
Бесплатни shippign V913 главниот мотор за WL v913 rc хеликоптер резервен дел v913 дел

v913 Додатоци : Плаќање : да ја прифатиме ЗАЧУВАМ плаќање Ве молиме бидете сигурни дека вашата адреса пред

DEN 384.00
5 Париз * ABS 5040 5*4 Г.С./CCW Пропелер Реквизит за Мини H250 H280 H300 Quadcopter Multicopter Обновено Попусти
5 Париз * ABS 5040 5*4 Г.С./CCW Пропелер Реквизит за Мини H250 H280 H300 Quadcopter Multicopter

5 Париз * ABS 5040 5*4" Г.С. / CCW Пропелер Реквизит за Мини H250 H280 H300 Quadcopter MulticopterКарактеристики : Нарушување отпор

DEN 418.00 474.72
4 парчиња/многу Бела Црна Пропелер Ножеви Резервни Делови За X6SW Делови Обновено
4 парчиња/многу Бела Црна Пропелер Ножеви Резервни Делови За X6SW Делови

За неисправни или погрешни производи,ве молиме да правите фотографии или видеа и контактирајте со нас в

DEN 186.72
CNC Метал батеријата фиксна pin За 1/5 hpi rovan baja 5b св делови Обновено Попусти
CNC Метал батеријата фиксна pin За 1/5 hpi rovan baja 5b св делови

Некои предмет може да се намали на испорака задолжен ако користите во комбинацијапревозот mail превозни

DEN 867.00 953.28
Foxeer 5.8 G 3dBi TX RX RHCP Omni FPV Краток Антена SMA RP SMA за FPV Quadcopter РК беспилотни Летала Играчки Резервни Делови DIY Обновено
Најновите EMAX BLHeli За молња 30A ESC РК ESC Микро Мини Електронските Контролер Само 5g за Трки Летало РК Multicopter Обновено Попусти
Најновите EMAX BLHeli За молња 30A ESC РК ESC Микро Мини Електронските Контролер Само 5g за Трки Летало РК Multicopter

Само неисправни производи ќе бидат понудени на берза.Контакт со нас на : Нашата канцеларија часа се : 8 : 3

DEN 626.00 666.24
4pairs/торба Rctimer 6x3 6030 Карбонски Влакна Г.С. CCW Пропелери Реквизити 4*Јаглерод-6030 за FPV Multirotor Quadcopter Обновено
4pairs/торба Rctimer 6x3 6030 Карбонски Влакна Г.С. CCW Пропелери Реквизити 4*Јаглерод-6030 за FPV Multirotor Quadcopter

Опис : Модел : 6x3"Материјал : 3 K Карбонски влакнаДолжина : 6 инченЗавртка теренот : 3inchN.W : 7.8 g(0.41 мл) / Пар Паке

DEN 1247.52
6061 легура предавателот Чадор М3 стап крајот две-дел должина прилагодливи за РК хоби модел авион радио Спектар Futaba Обновено Попусти
100pcs * Супер Светло Стожерот Закачени и Круг Шарки D2.5xL43xW10mm/D4.5xL67xW12mm бесплатен превозот Обновено Попусти
100pcs * Супер Светло Стожерот Закачени и Круг Шарки D2.5xL43xW10mm/D4.5xL67xW12mm бесплатен превозот

Опис : Brand Name : RedhawkСпецификации : D2.5x L43x W10mmтежина : 0.4 гD4.5x L67x W12mmтежина : 1.1 gПакет Се Вклучени : Пакет : 100pcs / М

DEN 821.00 873.12
F20357 Walkera Родео 110 Пропелер Guard Реквизити Заштитник Покрие 110-Z-23 за 110 РК Трки Летало Обновено Попусти
F20357 Walkera Родео 110 Пропелер Guard Реквизити Заштитник Покрие 110-Z-23 за 110 РК Трки Летало

Walkera Родео 110Z23 Пропелер Guard Реквизити Заштитник Покритие за 110 Трки Летало F20357Опис на производотСпецифи

DEN 223.00 239.52
1:16 Mato 1/16 T74 метал песни & duckbills sprockets/возење idler тркала со лагери за Heng Долго 3898-1 снимањето резервоарот Обновено
1:16 Mato 1/16 T74 метал песни & duckbills sprockets/возење idler тркала со лагери за Heng Долго 3898-1 снимањето резервоарот

За различни земји ќе изберете различни превозот компании При враќање на производот, вие сте исто така з

DEN 6672.00
Wltoys K949 10428 Пред Долниот Суспензија Рака Рокер Арм 1:10 РК Автомобил Резервни Делови Надградба Обновено
Wltoys K949 10428 Пред Долниот Суспензија Рака Рокер Арм 1:10 РК Автомобил Резервни Делови Надградба

Опис : Бренд Име : WltoysТочка Име : Wltoys K949 10428 Пред Долниот Суспензија РакаПредмет Бр : K94909Употреба : Резерве

DEN 427.20