1pcs Нерѓосувачки Челик 150mm/6-инчен Електронски Дигитални Vernier Caliper Микрометар Guage

1pcs Нерѓосувачки Челик 150mm/6-инчен Електронски Дигитални Vernier Caliper Микрометар Guage

5 %

DEN 655.00

DEN 689.76

Обновено

Достапно за вашата нарачка


Нерѓосувачки Челик 150mm/6-инчен Електронски Дигитални Vernier Caliper Микрометар Guage со кутија
Опис :
Резолуција 0.001 mm / 0.0005" / 1/256 во.
На точноста : 0.02 mm / 0.001" (0-4" / 0-100mm)
На точноста : 0.03 mm / 0.001" (4-6" / 100 - 150mm)
Повторливост 0.01 mm / 0.0005" / 1/256 во.
Голем LCD Екран
Прецизност Филипс Шрафцигер вклучени (за отворање на батеријата)
Детални инструкции Упатство
Резервна Батерија Вклучени
напомена :
на vernier caliper не може да се мери со магнетни предмети, инаку тоа ќе влијае на читање, може да не бидат зачувани во силна радијација работ објекти, како на пример светилки, трансформатори, лап-топ компјутери Температура не може да се премногу високи, кога се мери предмети
пакување содржина :
1x 6" (150mm) Метал Сместен Фракционо Дигитални Vernier Caliper
100% Сосема нов

DIY Материјали: Дрво
Caliper Тип: Vernier Дебеломер
Број На Модел На: UAN20001
Точноста: 0.01 mm
Бренд Име: Mitoot
Мерен Опсег: 0-150mm
Материјал: Нерѓосувачки Челик

Најдобри предлози во категоријата

Бесплатен Превозот 0-200mm Вертикален тип Дигитален Линеарен Ваги за Мерење Алатка Обновено
Бесплатен Превозот 0-200mm Вертикален тип Дигитален Линеарен Ваги за Мерење Алатка

Драг пријателВе молиме да се напомене дека батеријата е забрането за воздух пратката.Батеријата тип е 3

DEN 3001.44
Точност и Прецизност Индикатор Мерач Dial Индикатор Мерни Инструменти 0.01 mm Нови 2017 Обновено Попусти
Точност и Прецизност Индикатор Мерач Dial Индикатор Мерни Инструменти 0.01 mm Нови 2017

100% сосема нов и висок квалитет на Материјал : Метал Главната Боја : Сребро Прецизен и професионален напр

DEN 299.00 393.12
Внатре Dial Caliper Мерачи 75-95*100mm/0.01 mm Метрички Shockproof Карбид Поени Микрометар Мерење Алатки Обновено Попусти
Внатре Dial Caliper Мерачи 75-95*100mm/0.01 mm Метрички Shockproof Карбид Поени Микрометар Мерење Алатки

Карактеристики Може да се постави со микрометар или прстен gage Рамки ротира за нулта поставка Карбид мер

DEN 3223.00 3791.52
Chanseon Мерење Алатки Надвор Микрометар 0-25мм/0.01 mm Нерѓосувачки Челик Мерач Vernier Caliper Обновено Попусти
Chanseon Мерење Алатки Надвор Микрометар 0-25мм/0.01 mm Нерѓосувачки Челик Мерач Vernier Caliper

Ве молиме контактирајте со нас пред да замине никакви негативни или неутрални повратни информации.EMS : З

DEN 652.00 815.52
SHAN Дигитални Дебеломер 0-150/200/300/500mm Мерач Нерѓосувачки Челик Владетел Инчи/МИЛИМЕТРИ Електронски Микрометар Мерење Алатки Обновено Попусти
Метал 0-150mm Електронски Vernier Caliper Електронски Владетел Точноста Вредност 0.01 mm, Сребрена Монета Jade Хривнија Мерење Обновено Попусти
0-12.7 mm/0.5 Дигитални Длабочина Детектор Микрометар 0.001 mm Електронски Micrometro Дебелина Тестер за Мерење на Инструментот Обновено Попусти
LAOA Јапонски стил на 3m/5m/7.5 m/10m Борење двојно вага за мерење челична лента со подобро детали Обновено Попусти
LAOA Јапонски стил на 3m/5m/7.5 m/10m Борење двојно вага за мерење челична лента со подобро детали

42 kg Кука retraction компензира дизајн посебна забелешка Зошто кука е олабави?Е тоа квалитет прашање? Кука ола

DEN 322.00 527.52
Тркалезна глава дебелина мерач/Дигитален дисплеј дебелина мерач/Електронска дебелина мерач Обновено
Тркалезна глава дебелина мерач/Дигитален дисплеј дебелина мерач/Електронска дебелина мерач

01 mmОсобини И Функции* Сферични површината мерење интерфејс, метално тело и да се справи,издржливи и прец

DEN 1392.00
Завртка Тема Сечење Агол Gage Мерач Мерење Модел Алатка Нерѓосувачки Челик Measture Алатки Обновено Попусти
Завртка Тема Сечење Агол Gage Мерач Мерење Модел Алатка Нерѓосувачки Челик Measture Алатки

Завртка Тема Сечење Агол Gage Мерач Мерење Модел Алатка Нерѓосувачки Челик Measture АлаткиКарактеристики : В

DEN 57.00 66.72
0-20mm caliper мерач за надворешна мерење caliper мерач dial индикатор Обновено
0-20mm caliper мерач за надворешна мерење caliper мерач dial индикатор

ПревозотОбјектот ќе биде предаден, како е можно поскоро откако ќе плаќање завршен.Ако не сте примиле ќе

DEN 4443.36
IP54 Масло-доказ Дигитален Микрометар 0.001 mm Електронски Микрометар Метрички/Инчен 0-12.7 mm/0.5 Прецизно Бирате Индикатор Мерач Метар Обновено Попусти
10x Нови Пластични Домување Себе Повлече Мерка Лента Правило 5M Жолта Портокал Јасно Обновено
10x Нови Пластични Домување Себе Повлече Мерка Лента Правило 5M Жолта Портокал Јасно

Мерката владетел мерки спектар 05 Метри.Стигнале и заклучување, само притисни на копчето, лента ќе заклу

DEN 1206.24