Chainho ,Нови Мечки & Риби Twill Памучна Ткаенина За DIY Quilting Шиење На Бебето&Деца/Лист,Перница,Перница,Завеса Материјал

Chainho ,Нови Мечки & Риби Twill Памучна Ткаенина За DIY Quilting Шиење На Бебето&Деца/Лист,Перница,Перница,Завеса Материјал

20 %

DEN 239.00

DEN 299.04

Обновено

Достапно за вашата нарачка


Chainho ,Нови Мечки & Риби Twill Памучна Ткаенина За DIY Quilting Шиење На Бебето&Деца/Лист,Перница,Перница,Завеса Материјал
Answer : ___________________________ Note :
Сите ткаенини и филц се скрати со рака.
Како ние се намали ткаенини :
Техника : Ткаени
Тип На Производ : Печатени Twill Памук Ткаенини
Модел : Печатени
Функција : Дише & Еко-Пријателски
Стил : Twill
Дизајн : Како Се Покаже Слика
Материјал : Памук
Стил : 6 Дизајн Го Носи & Fishese Серијата
Предиво : 40-тите
Тип : Памук Ткаенини
Густина : 133x72
Производ Големина : 1 Парче=50x160 cm
Намалување : 3-5%
Ткаенина Тежина : 180g/метар (1 × 1.
Постои суровини работ, а можеби и големината имаат 1-2cm отстапување.
Таму е боја на разликата помеѓу сликата и вистински ткаенини или почувствува.
Поради разликите во компјутерски монитори, вистинските бои може да се разликува малку од оние што се прикажани.6meter)
Плетени Тип : Никој
Употреба : за Шиење DIY Комбинација Quilting
Nonwoven Техника : Никој
Употреба : Бебе Кревет Листови,Sleepwear,Детски Играчки
Велур Ткаенина Тип : Никој
Answer : ___________________________ Note : Мијат Со Ладна Вода
ЗА ПОВЕЌЕ ПРЕДМЕТИ, ве молиме кликнете на следниот линк
Ве МОЛИМЕ КЛИКНЕТЕ НА СЛЕДНИОТ ЛИНК, ако сте во потрага за чувствува ткаенина
Ве МОЛИМЕ КЛИКНЕТЕ НА СЛЕДНИОТ ЛИНК, ако сте во потрага за памучна ткаенина комбинација quilting пакет
Ве МОЛИМЕ КЛИКНЕТЕ НА СЛЕДНИОТ ЛИНК, ако сте во потрага за памук ткаенини
Ве МОЛИМЕ КЛИКНЕТЕ НА СЛЕДНИОТ ЛИНК, ако сте во потрага за памук, лен ткаенини
Ве МОЛИМЕ КЛИКНЕТЕ НА СЛЕДНИОТ ЛИНК, ако сте во потрага за рачно боени памук, лен ткаенини
Ве МОЛИМЕ КЛИКНЕТЕ НА СЛЕДНИОТ ЛИНК, ако сте во потрага за poplin памук ткаенини
Ве МОЛИМЕ КЛИКНЕТЕ НА СЛЕДНИОТ ЛИНК, ако сте во потрага за чипка лента
Ве МОЛИМЕ КЛИКНЕТЕ НА СЛЕДНИОТ ЛИНК, ако сте во потрага за копчето
Ве МОЛИМЕ КЛИКНЕТЕ НА СЛЕДНИОТ ЛИНК, ако сте во потрага за панделка
ЗА ПОВЕЌЕ НИСКА ГУСТИНА ПАМУЧНА ТКАЕНИНА, ве молиме кликнете на следниот линк
ЗА ПОВЕЌЕ НИСКА ГУСТИНА ПАМУЧНА ТКАЕНИНА, ве молиме кликнете на следниот линк
ПРОСТОР
.

Велур Ткаенина Тип: Никој
Стил: Twill
Функција: Еко-Пријателски
Техника: Ткаени
Бренд Име: chainho
Тип На Производ: Други Ткаенини
Материјал: 100% Памук
Шема: Печатени
Ширина: 160cm
Плетени Тип: Никој
Тип: памучна ткаенина крпеница
Nonwoven Техника: Никој
Материјал: 100% памук ткаенини
Функција: Дише & Еко-Пријателски
Стил: 6 Дизајн Го Носи & Риби Серија
намалување: 3-5%
Големина: 1Piece=50cmx160cm
Тежина: 1Piece=90g
Предиво: 40-ТИТЕ
боја: како се покаже слика
користат за: DIY Комбинација Quilting Шиење/рачно изработени Везана Hometextile
Употреба: Бебе & Децата Лист/Перница/Перница/Завеса Материјал,Платно

Најдобри предлози во категоријата

2 парчиња Модни Големи Голема Жолта Тигар Везени Печ Т-маица Железо На Закрпи За Тексас Моторни Јакна Налепници За Облека 2017 Обновено Попусти
150cm Ширина,висок квалитет eyelash чипка ткаенина Деликатна везени чипка намали DIY фустан, здолниште додатоци 3yards/многу Обновено Попусти
10Yards/многу Ширина 9cm Бела памук цвет печати везени чипка ткаенини,за Жени облека diy чипка намали, Бесплатен Превозот-QX Обновено Попусти
NBNLNV Декоративни Смола Cabochon Круна Шема Микс случајно 100pcs Scrapbooking Додатоци Обновено Попусти
NBNLNV Декоративни Смола Cabochon Круна Шема Микс случајно 100pcs Scrapbooking Додатоци

Главната ВоведМешани случајно од акциите бои.Можеби некои бои се смени,ве молиме да се ЗАБЕЛЕЖИ[email protected]*W : 16mm*21

DEN 444.00 522.24
Домаќинство Машина за Шиење Врзивно Нога 9907 CY-9907 Домашни Шие на Машина Додатоци Школка Hemmer Presser Нога ZLW227 Обновено Попусти
Домаќинство Машина за Шиење Врзивно Нога 9907 CY-9907 Домашни Шие на Машина Додатоци Школка Hemmer Presser Нога ZLW227

Ве молиме бидете сигурни дека вашиот превозот адреса е точна пред да купите Меѓутоа, купувачот треба да

DEN 103.00 168.48
новиот дизајн топла продажба 50mm 2 инчен Печатење појас полиестер webbing Виножито шарени 10 јарди бесплатен превозот Обновено
5yards 2017 француски Дијамант Нето Везови Чипка Ткаенина и Висок Квалитет на Африкански Tulle Чипка Ткаенина За DIY Жените Децата Облека Обновено Попусти
Метал Патент 10 Компјутери За 5 Главата Цинк Легура се Повлече На Едноставна Мрежа Парче Мода High-end За Метал Патентите G5-3 Обновено Попусти
5 Дворови/многу Згодна виолетова и жолта везови африкански памук, чипка ткаенина со монистра швајцарската voile чипка за облека BC131-7 Обновено Попусти
1 Парче Ах Yonniex Сосема Мала Кутија Непослушен Мачка Печ Железо На Закрпи за Бебе Облека, Торби за Чевли Обновено
2017 Присутни Топла 10PC Злато 20 мм Круг Рок Кристал Копчиња Ленти Додатоци Свадба Накит Diy Токи Diamante Cryustal Обновено
10 Компјутери За 5 Метал Патент Глава На Добиток Се Повлече Едноставни И Практични За Патентите Автоматско Заклучување G3-3 Обновено Попусти
9 Метар/Многу Убава Везени Цвет Applique Eyelash Чипка Намали DIY Занает&Шиење Чипка Ткаенина Свадба Прибор за Облека Обновено Попусти