TF10-B2-C Месинг 3/8 DN10 2-Начин Електрични Моторните Вентили AC110V-230V 3/4/7 Жици Метал Опрема За вклучување/Исклучување 5 Дик За Вода Апликација

TF10-B2-C Месинг 3/8 DN10 2-Начин Електрични Моторните Вентили AC110V-230V 3/4/7 Жици Метал Опрема За вклучување/Исклучување 5 Дик За Вода

10 %

DEN 1288.00

DEN 1430.88

Обновено

Достапно за вашата нарачка


Добредојдовте на Нашата Продавница!
******************************************************************************************
1, Фабрика директно на продажба. Ние треба 3-5 дена за производство.
2, Одговор на купувачот прашања во рок од 8-24 часа.
3, 100% Кинески бренд нови и 2 година гаранција за квалитет.
Производ Модел : TF10-B2-C Производ големина : BSP/NPT 3/8", DN10 Вентил Тема : BSP или NPT ( Изборен ) Вентил Тело Материјал : Месинг Работен Напон : AC110 V-230 V Отвори/затвори Време : 5 Дик Жици за Контрола Методи : CR303 CR401 CR704 (Изборен) Максимален Работен Притисок : 1.0 MPa Циркулација Медиум : Течност, Воздух Работат на струјата : 500 MA Живот време : 100,000 пати Actuator Материјал : Инженерство Пластика Запечатување Материјал : EPDM & PTFE Actuator Ротација : 90° Max. Вртежен момент на Сила : 2 Н. М Кабел Должина : 0.5 m Средина Температура : -15°~50° Течни Температура : 1 °~95° Прирачник Замени : Никој Индикатор : Да Заштита Класа : IP67

Спецификација: DN10 BSP Thread, DN10 NPT Thread
Напон: AC110V to 230V
Жици За Контрола На: CR303, CR401, CR704
Actuator Режим: Со Настава
Извор На Енергија: AC
Порт Големина: 3/8, DN10
Број На Модел На: TF10-B2-В
Бренд Име: Tsai Фан
Медиуми: Вода
Материјал: Дувачкиот
Структура: Топката
Standard or Nonstandard: Стандард
Температура на Медиумите: 1-95 Степен C
Притисок: Макс 1.0 Mpa
моќност: AC110V да 230V
Напон: AC110V-230V
Проводници: 3/4/7 жици
прирачник замени: Никој
Вртежен момент: 2 Nm
Вклучување/Исклучување На Време: 5 дик
сертификација: CE/IP67
вентил тип: електрични моторните топката вентил
опрема материјал: метал опрема
Користење На Животот: 100,000 Кругови
вентил нишка: BSP или NPT

Најдобри предлози во категоријата

Sanmin Пулсот Електромагнетниот Вентил, 4 Поени Интерфејс, Bistable Електромагнетниот Вентил Сензор Тапа Рамна Вентил 6V Обновено Попусти
DN15 Месинг вентил Гас trilateral брзо tee Обновено
DN15 Месинг вентил Гас trilateral брзо tee

Боја Несовпаѓање : Разлики во бојата можеби предизвикани од некои други причини, како што се боја одраз

DEN 683.04
1/4 BSP Женски Воздух Проверете Вентил Месинг Никел-Обложено Еден Начин Не се Врати Вентил CV1-1/4 Обновено
1/4 BSP Женски Воздух Проверете Вентил Месинг Никел-Обложено Еден Начин Не се Врати Вентил CV1-1/4

1 / 4" BSP Женски Воздух Проверете Вентил Месинг НикелОбложено Еден Начин Не се Врати ВентилМатеријал : Мес

DEN 134.40
Висока температура пареа електромагнетниот вентил ZQDF-15 DC12V Директни дејствува клипот Обновено
Висока температура пареа електромагнетниот вентил ZQDF-15 DC12V Директни дејствува клипот

Објектот спецификитеis_customized : ДаМодел : ZQDF15DC12 VМатеријал : МесингПритисок : Среден ПритисокТемпература н

DEN 2086.08
1 25мм 304 од не ' Рѓосувачки Челик Санитарни СМС-Тип Thread Унија Врска Пеперутка Вентили Пијалак Пиво Млечни Производ Обновено
3/4 19mm 316L не 'Рѓосувачки Челик Санитарни У тип 1.5 Три Менгеме Дијафрагмата Вентил Homebrew Обновено
3/4 19mm 316L не 'Рѓосувачки Челик Санитарни У тип 1.5 Три Менгеме Дијафрагмата Вентил Homebrew

понекогаш имаме малку доцнење поради викенд или празник Ако Изберете EMS / DHL / Федекс Превозот, Nomally Тоа Тр

DEN 2156.16
TF25-B2-Б DN25 1 BSP/NPT 2 Начин Месинг Мини Моторните Вентили Со Manual (рачно ги Избегне Електричен Топката Вентил DC5V 2/3/5/7 Жици Обновено Попусти
3/4 DC 12V PP N/C Електрична Електромагнетниот Вентил за Вода Контрола Diverter Уред Обновено Попусти
3/4 DC 12V PP N/C Електрична Електромагнетниот Вентил за Вода Контрола Diverter Уред

30 Mpa>16 L / мин; за 0 Ние не гарантира испорака време на сите меѓународни пратки се должи на разликите во цар

DEN 183.00 217.44
Водовод Топката Вентил 1/8 BSPP Женски х 8мм Црево Barb Конекција Две Начин Воздух Месинг Водата за Гас Обновено
Водовод Топката Вентил 1/8 BSPP Женски х 8мм Црево Barb Конекција Две Начин Воздух Месинг Водата за Гас

Две Начин 8мм Црево Barb x 1 / 8" BSPP Женски Врска Воздух Месинг Топката Вентил за Вода на ГасПРЕВОЗОТ : Превозо

DEN 88.80
1/4 bsp Женски x Женски Мини месинг Топката Вентил Никел Позлатен BV2-1/4 Обновено
1/4 bsp Женски x Женски Мини месинг Топката Вентил Никел Позлатен BV2-1/4

1 / 4" bsp Женски x Женски Мини месинг Топката Вентил Никел ПозлатенМатеријал : МесингКонекција : 1 / 4" Женски

DEN 144.00
DN15 Нерѓосувачки челик Електронски Топката Вентил,DC12V ss304 проток контрола вентил на нормален отвори/затвори тип Обновено Попусти
Хром Месинг coffeemaker Тапа топол пијалок Spigot Вентил Допрете M18x1.5mm Машки Конец coffeemaker топол пијалок дел Обновено
Електрични Електромагнетниот Вентил 1/2 За Вода, Воздух N/C Нормално Затворен AC напон 220V Обновено Попусти
Електрични Електромагнетниот Вентил 1/2 За Вода, Воздух N/C Нормално Затворен AC напон 220V

Ако сакате повеќе или брза испорака, ве молиме изберете други средства за превоз, или контактирајте со н

DEN 293.00 308.16
Електромагнетниот насочен вентил 4WE6H61B/EG24NZ5L хидраулични контрола вентил Обновено
Електромагнетниот насочен вентил 4WE6H61B/EG24NZ5L хидраулични контрола вентил

Намалување на истекување поради неправилна монтажа, Назад притисок, стегање Користи специјално дизајн

DEN 4080.00
1.78 45mm SS304 Нерѓосувачки Челик Санитарни Три Детелина Менгеме Пеперутка Вентили Пијалак пиво Обновено
1.78 45mm SS304 Нерѓосувачки Челик Санитарни Три Детелина Менгеме Пеперутка Вентили Пијалак пиво

Плаќањето мора да се изврши во рок од 3 дена од денот на нарачката .Испорака : Објектот се испраќаат во ро

DEN 1419.84
20mm DN 3-начин гас вентил Месинг Топката Вентили Гас Вентил Обновено
20mm DN 3-начин гас вентил Месинг Топката Вентили Гас Вентил

75 / парче8pcs / set 310мм дрво работни вежби Пресврт Вежба Малку( Овие дополнителни такси можеби собрани во вр

DEN 1248.00
DN25 1 BSP Женски Навој 304 од не ' Рѓосувачки Челик 1 парче Намалена Понесе Топката Вентил масло, вода, воздух 229 PSI Обновено
12mm х 8мм Јасно Полиуретан СТП Воздух Цевка Цевка 4M 13.1 Ft Обновено
12mm х 8мм Јасно Полиуретан СТП Воздух Цевка Цевка 4M 13.1 Ft

12mm Надворешниот Кол, 8mm Внатре Кол и 2mm дебелина на ѕид, 4 M Должина Лесни, тешки, kink отпорни цевки, тоа е иде

DEN 406.08